Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00

Sobota: 10:00 - 14:00

 

Kontakt:

e-mail:info@homeoapteka.pl

tel. 537 290 137

 

Nr konta:

Alior Bank

84 2490 0005 0000 4500 6150 6469

 

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie | Biuro Karier ...

Udostępnienie danych w ramach Platformy Rejestrów Medycznych ...

 

Boiron Arsenicum album 9 CH 4 g

12.95
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny

Producent: Boiron

Opis produktu Boiron Arsenicum album 9 CH 4 g

Lek ma szerokie działanie terapeutyczne i stosowany jest w leczeniu różnych chorób.

Opis leku uwzględnia wybrane wskazania, w których lek jest stosowany w leczeniu homeopatycznym. Ma on charakter informacyjny i nie zastępuje wizyty lekarskiej ani konsultacji farmaceutycznej.

 

Wybrane wskazania leku:

Astma - napady astmy oskrzelowej (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH). Przy towarzyszących zaburzeniach krążenia, skłonności do obrzęków, tendencji do chudnięcia, osłabieniu, bladości, braku apetytu, u osób nadmiernie marznących, lękliwych - lepiej zastosować potencję 15 CH. W przypadku codziennych, nocnych zaostrzeń astmy lek należy podawać w rozcieńczeniu 15 CH około godziny 18.00, w miarę poprawy coraz rzadziej, aż do jednej dawki w tygodniu.

Biegunka - palące stolce, podrażniające odbyt, cuchnące, wodniste. Zatrucia po spożyciu przeterminowanych produktów (nieświeże mięso).

Depresja - u osób wychudzonych, marznących, odczuwających  zmęczenie. Lek stosuje się w reaktywnych stanach depresyjnych wywołanych wyczepującymi chorobami przewlekłymi. Chory charakteryzuje się przesadnym uporządkowaniem i oszczędnością. Obawia się, że nigdy nie wyzdrowieje (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Gorączka - jest przerywana i niezbyt wysoka. Stan chorego pogarsza się po północy, jest on wtedy zalękniony.

Łuszczyca - skóra jest pogrubiała, sucha, pokryta białymi łuskami (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Miażdżyca - u osoby szczupłej, skłonnej do depresji, anemii, pojawiają się u niej zaburzenia chorobowe okresowo i naprzemiennie (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Odmrożenie - jest bardzo bolesne i palące. W nocy następuje pogorszenie objawów.

Operacje chirurgiczne - lek stosowany w przypadku nerwowej ruchliwości, której towarzyszy lęk. Pacjent chce aby ktoś z bliskich podtrzymywał go na duchu.

Pokrzywka - występuje świąd z piekącymi bólami, poprawa następuje pod wpływem ciepła (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Półpasiec - cechą charakterystyczną jest wysypka rumieniowa lub z zaznaczonymi drobnymi pęcherzykami na rumieniowej podstawie, układająca się w linie. Chory odczuwa palące bóle jak od przykładanego, rozżarzonego węgla, jest niespokojny, osłabiony, jego stan pogarsza się w nocy (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Upławy - lek stosuje się u kobiet szczupłych, bladych, marznących, osłabionych, lękliwych, oszczędnych i pedantycznych. Ich skóra jest blada i pomarszczona, sucha i łuszcząca się. Miesiączki są przedwczesne i zbyt obfite, upławy mają nieprzyjemny zapach, są gęste lub rzadkie, żółtawe.

Wyprysk - suchy, podobny do łuszczycy, drobne lub otrębiaste łuszczenie w obrębie bladej, zimnej, atonicznej skóry lub skóry miejscowo stwardniałej (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Wymioty - występują nagle, są silne, często towarzyszy im biegunka. Najczęściej występują w przebiegu zatrucia pokarmowego. Wypite płyny są natychmiast wymiotowane.

Zapalenie ucha - bóle są piekące i stan chorego pogarsza się w nocy. Ból ustępuje pod wpływem ciepła (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Zapalenie układu moczowego - bóle są palące w czasie i po mikcji. Chory jest osłabiony, jego stan pogarsza się w nocy.

 

Kliknij i przeczytaj więcej na temat doboru leku homeopatycznego.

 

Skład.

Arsenicum album 9 CH, laktoza jednowodna, sacharoza.

 

Dawkowanie.

Lek stosowany jest zazwyczaj 2 - 3 x dziennie po 5 granulek ale lekarz lub farmaceuta może ustalić inne dawkowanie.

 

Przeciwwskazania.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

 

Działanie niepożądane.

Nieznane.

 

Interakcje.

Brak. Lek może być stosowany z innymi lekami homeopatyczymi lub alopatycznymi. 

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania.

W związku z obecnością laktozy, lek nie powinien być przyjmowany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją glukozy, niedoborem laktazy czy upośledzonym wchłanianiem glukozy.

W związku z zawartością sacharozy, lek nie powinien być zażywany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharozy bądź izomaltazy czy uspośledzonym wchłanieniem glukozy.

 

Producent.

Boiron

 

Sposób zażywania leku jednoskładnikowego.

Kliknij tutaj

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: