Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00

Sobota: 10:00 - 14:00

 

Kontakt:

e-mail:info@homeoapteka.pl

tel. 537 290 137

 

Nr konta:

Alior Bank

84 2490 0005 0000 4500 6150 6469

 

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie | Biuro Karier ...

Udostępnienie danych w ramach Platformy Rejestrów Medycznych ...

 

Boiron Apis mellifica 15 CH 4 g

12.95
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny

Producent: Boiron

Opis produktu Boiron Apis mellifica 15 CH 4 g

Lek ma szerokie działanie terapeutyczne i stosowany jest w leczeniu różnych chorób.

Opis leku uwzględnia wybrane wskazania, w których lek jest stosowany w leczeniu homeopatycznym. Ma on charakter informacyjny i nie zastępuje wizyty lekarskiej ani konsultacji farmaceutycznej.

 

Wybrane wskazania leku:

Alergia - lek stosowany jest jeżeli występuje odczyn zapalny z obrzękiem, zaczerwienieniem, rozgrzaniem i bólem. Zmiany mają kolor blado - różowy (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Angina - występuje zapalenie gardła z bólem kłującym i piekącym. Chory nie odczuwa pragnienia (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Ból gardła - gardło i okolice języczka są lekko zaczerwienione, ból kłujący i palący - uczucie takie jak po użądleniu, zmniejsza się pod wpływem picia zimnej wody. Połykanie jest bolesne i utrudnione, brak pragnienia (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Ból kolana - obrzęk blady i świecący, stan zapalny torebek stawowych, bóle paląco - kłujące (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Gorączka - występuje nagle, skóra jest gorąca, sucha na zmianę z potami, skąpy mocz (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Jęczmień - na powiece zlokalizowany jest różowy obrzęk z kłującymi bólami, który zmniejsza się pod wpływem zimnych okładów (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Obrzęk kończyn - występuje w czasie ciąży w okolicy kostek, skóra jest obrzmiała o różowej barwie (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Odmrożenie - znajduje się różowoczerwony obrzęk, uczucie świądu, kłujące bóle (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Odra - początek jest gwałtowny z gorączką, zapaleniem gardła, które jest wyraźnie obrzęknięte. Chory ma również obrzęknięte powieki, przekrwione oczy, boli go głowa i jest pobudzony (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Oparzenie - lek stosowany jest w oparzeniu 2 stopnia. Obecne są duże pęcherze wypełnione jasnym płynem, silnie zaczerwienione, ból jest piekący i występuje obrzęk (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Opryszczka - lek stosowany jest w początkowym stadium tworzenia się opryszczki kiedy występuje obrzęk, zaczerwienienie, świąd (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Osłabiona laktacja - występuje stan zapalny, obrzęk, kłujące bóle, piersi są zaczerwienione. Dotyk pogarsza stan zaś zimne okłady poprawiają samopoczucie (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Pokrzywka - jest różowoblady obrzęk, wrażliwy na dotyk, bolesny (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Ropień - występuje zaczerwienienie, obrzęk i piekący ból, który nasila się pod wpływem ciepłych okładów (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Świnka - gorączka jest wysoka ale wyrównana, chory jest niespokojny, skarży się na silne bóle głowy. Ślinianki przyuszne są obrzęknięte jednostronnie lub obustronnie, często też ślinianki podszczękowe są obrzęknięte. Chory ma utrudnione otwieranie ust i przełykanie. Może występować podrażnienie lub zapalenie opon mózgowych, zapalenie jajników, jąder, sutków, tarczycy, stawów czy trzustki (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Udar słoneczny i cieplny - uczucie odrętwienia i senności, ból głowy. Twarz chorego jest zaczerwieniona i spocona. Stan poprawia się pod wpływem chłodu (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Ukąszenia przez zwierzęta i jadowite owady - lek stosowany jest przy użądleniach os i pszczół. Występuje blado - czerwony obrzęk, ból jest kłujący i palącym (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Urazy, skaleczenie, zranienia - lek stosowany jest w urazach jeżeli obrzęk jest różowy, ból kłujący i piekący (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Zapalenie cewki moczowej - chory oddaje rzadko mocz, występuje pieczenie. Członek jest bolesny i obrzęknięty (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Zapalenie dziąseł - występuje błyszczący, różowy obrzęk, ból jest kłujący i nasila się pod wpływem picia gorących płynów (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Zapalenie spojówek - często pochodzenia alergicznego, znaczny, bladoczerwony obrzęk, robiący wrażenie jak gdyby gałka oczna była wysadzona. Występuje ból paląco - żądlący, obfite łzawienie i światłowstręt (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Żylaki - występują obrzęki, kłujące i palące bóle (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

 

Kliknij i przeczytaj więcej na temat doboru leku homeopatycznego.

 

Skład.

Apis mellifica 15 CH, laktoza jednowodna, sacharoza.

 

Dawkowanie.

Lek działa we wszystkich rozcieńczeniach, jednak ze względu na fakt, że bywają osoby szczególnie wrażliwe na jady błonkoskrzydłych, w związku z obecnością w pranalewce fisfolipazy A2 i mellityny wykazujących silne działanie immunogenne, bezpiecznie jest unikać niskich rozcieńczeń (od 5 CH - 15 CH). W stanach ostrych należy przepisywać 5 granulek co 10 - 15 minut, zwiększając odstępy pomiędzy przyjęciami leku wraz z uzyskiwaną poprawą. W przypadkach podostrych lub przewlekłych lek należy przyjmować raz na dobę.

 

Przeciwwskazania.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

 

Działanie niepożądane.

Nieznane.

 

Interakcje.

Brak. Lek może być stosowany z innymi lekami homeopatyczymi lub alopatycznymi. 

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania.

W związku z obecnością laktozy, lek nie powinien być przyjmowany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją glukozy, niedoborem laktazy czy upośledzonym wchłanianiem glukozy.

W związku z zawartością sacharozy, lek nie powinien być zażywany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharozy bądź izomaltazy czy uspośledzonym wchłanieniem glukozy.

 

Producent.

Boiron

 

Sposób zażywania leku jednoskładnikowego.

Kliknij tutaj

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: