Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 19:00

Sobota: 9:00 - 15:00

 

Kontakt:

e-mail:info@homeoapteka.pl

tel. 537 290 137

 

Nr konta:

Alior Bank

84 2490 0005 0000 4500 6150 6469

 

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie | Biuro Karier ...

Udostępnienie danych w ramach Platformy Rejestrów Medycznych ...

 

Boiron Rhus toxicodendron 9 CH 4 g

12.95
10.95
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny

Producent: Boiron

Opis produktu Boiron Rhus toxicodendron 9 CH 4 g

Lek ma szerokie działanie terapeutyczne i stosowany jest w leczeniu różnych chorób.

Opis leku uwzględnia wybrane wskazania, w których lek jest stosowany w leczeniu homeopatycznym. Ma on charakter informacyjny i nie zastępuje wizyty lekarskiej ani konsultacji farmaceutycznej.

 

Wybrane wskazania leku:

Ból kolana - występuje wrażliwość stawu kolanowego, gorące obrzęki.

Ból kończyn - występuje sztywność, obrzęki w okolicy stawów.

Ból kręgosłupa - chory ma wrażenie łamania w okolicy lędźwiowo - krzyżowej, uczucie sztywności, które występuje po przebudzeniu i nasila się w pozycji siedzącej.

Chrypka, utrata głosu - chrypka pojawia się kiedy chory zaczyna mówić, jednak później znika (lek stosowany w potencji 5 CH lub 9 CH).

Dolegliwości reumatyczne - występuje sztywność mięśni, stawów, kości, ścięgien po przemoknięciu czy po przeziębieniu, rwący ból, obrzęki (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Grypa - wszelkiego rodzaju stany grypowe, którym towarzyszy gorączka, przekrwiona twarz, bóle mięśniowe, kaszel, dreszcze oraz wszystkie choroby wirusowe (w tym choroby klimatu tropikalnego) przebiegające z wysoką gorączką (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Gorączka - w przebiegu grypy i innych chorób wywołanych drobnoustrojami (przede wszystkim wirusami), w tym choroby klimatu tropikalnego. Chory jest pobudzony, nie może znaleźć sobie miejsca, odczuwa silne bóle mięśniowe, silne dreszcze. Gorączka pojawia się po ochłodzeniu. Chory odczuwa suchość w jamie ustnej, w gardle, na języku, który jest pokryty brązowym lub białym nalotem, a na czubku znajduje się czerwony trójkąt (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Obrzęk kończyn - obrzęki zlokalizowane są w okolicy stawów, występuje ból i sztywność.

Odra - gorączka jest wyrównana, występują bóle mięśniowe i kostne, całe ciało jest obolałe. Objawy podobne są do reumatycznych.

Opryszczka - piekące bóle, pęcherzyki zawierające cytrynową treść. Opryszczka może występować oddzielnie lub w przebiegu zespołów gorączkowych (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

- Ospa wietrzna - skóra chorego jest obrzęknięta, zaczerwieniona, obecne są pęcherzyki wypełnione niebieskawym płynem. Pęcherzyki umiejscowione są na całym ciele (lek stosowany w potencji 5 CH i 9 CH).

Półpasiec -  przebieg gwałtowny z małymi pęcherzykami o cytrynowej zawartości, występują zmiany rumieniowe. Wyprysk znajduje się w obrębie twarzy, z obrzękiem zmniejszającym szpary powiekowe. Powieki mogą być zmienione zapalnie i posklejane ropną wydzieliną. Występuje silny i piekący świąd (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Zapalenie spojówek - występuje pęcherzykowe zapalenie spojówek, pęcherzykowe zapalenie rogówki lub reumatyczne zapalenie tęczówki. W przebiegu chorób powieki są zmienione zapalnie, sklejone ropną wydzieliną (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Wyprysk - wyprysk typu pęcherzowego lub rumieniowo - obrzękowy (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Trądzik różowaty

 

Kliknij i przeczytaj więcej na temat doboru leku homeopatycznego.

 

Skład.

Rhus toxicodendron 9 CH, laktoza jednowodna, sacharoza.

 

Dawkowanie.

Lek stosowany jest zazwyczaj 2 - 3 x dziennie po 5 granulek ale lekarz lub farmaceuta może ustalić inne dawkowanie.

 

Przeciwwskazania.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

 

Działanie niepożądane.

Nieznane.

 

Interakcje.

Brak. Lek może być stosowany z innymi lekami homeopatyczymi lub alopatycznymi. 

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania.

W związku z obecnością laktozy, lek nie powinien być przyjmowany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją glukozy, niedoborem laktazy czy upośledzonym wchłanianiem glukozy.

W związku z zawartością sacharozy, lek nie powinien być zażywany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharozy bądź izomaltazy czy uspośledzonym wchłanieniem glukozy.

 

Producent.

Boiron

 

Sposób zażywania leku jednoskładnikowego.

Kliknij tutaj

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: