Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00

Sobota: 10:00 - 14:00

 

Kontakt:

e-mail:info@homeoapteka.pl

tel. 537 290 137

 

Nr konta:

Alior Bank

84 2490 0005 0000 4500 6150 6469

 

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie | Biuro Karier ...

Udostępnienie danych w ramach Platformy Rejestrów Medycznych ...

 

Boiron Nux vomica 9 CH 4 g

12.95
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny

Producent: Boiron

Opis produktu Boiron Nux vomica 9 CH 4 g

Lek ma szerokie działanie terapeutyczne i stosowany jest w leczeniu różnych chorób.

Opis leku uwzględnia wybrane wskazania, w których lek jest stosowany w leczeniu homeopatycznym. Ma on charakter informacyjny i nie zastępuje wizyty lekarskiej ani konsultacji farmaceutycznej.

 

Wybrane wskazania leku:

Przemęczenie - lek stosowany u osób przeciążonych psychicznie. Chory nie ma chęci do pracy, jest smutny, ma trudności z zebraniem myśli po wysiłku.

 - Bezsenność - spowodowana jest przemęczeniem, przepracowaniem lub zaburzeniami gastrycznymi. Pacjent jest drażliwy, ma skłonność do zaparć, budzi się około godziny 3 nad ranem. Po ponownym zaśnięciu, które przychodzi z trudem, rano występuje duże zmęczenie (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Ból głowy - zlokalizowany w okolicy potylicy lub czoła, o charakterze gniecenia. Występują zawroty głowy, zamroczenie, chwilowa utrata kontaktu. Dodatkowymi objawami są niestrawność, zaparcia, uczucie pełności w żołądku, twarz jest zaczerwieniona. Bóle głowy występują zawsze w połączeniu z dolegliwościami trawiennymi i są spowodowane przejedzeniem lub przepiciem (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Migrena - lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH.

Zawroty głowy - pojawiają się po nadmiernym wysiłku umysłowym, w trakcie zaburzeń żołądkowo - jelitowych, po nadużyciu używek. Nasilają się pod wpływem hałasu, silnego światła i intensywnych zapachów (lek stosowany w potencji 5 CH lub 9 CH).

Grypa - towarzyszy jej katar, gorączka z dreszczami, uczucie rozbicia, bóle mięśniowe i kostne - występują nocne bóle okolicy lędźwiowej, aby przekręcić się z boku na bok pacjent musi przyjąć pozycję siedzącą (lek stosowwany w potencji 9 CH i 15 CH).

Gorączka - z dreszczami, pod wpływem najmniejszego ruchu lub po odkryciu się. Pacjentowi trudno się rozgrzać, a po ogrzaniu się występuje silne pragnienie (lek stosowwany w potencji 9 CH i 15 CH).

Katar - nieżyt błony śluzowej nosa spowodowany zimnem, z napadowym porannym kichaniem, świądem nozdrzy, niedrożnością nosa, nocną suchością błon śluzowych. Stan chorego poprawia się na świeżym powietrzu, natomiast pogarsza pod wpływem ciepła (lek stosowwany w potencji 9 CH i 15 CH).

Katar sienny - okresowy lub nieokresowy nieżyt naczynioruchowy błony śluzowej nosa z kichaniem salwami rano po przebudzeniu lub w ciągu dnia (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Astma - u pacjentów o typie wrażliwym. Występują nocne zaostrzenia około godziny 3 nad ranem.

Zatrucie pokarmowe - zatrucie alkoholem, kawą, papierosami, używkami, niektórymi lekami (lek stosowwany w potencji 9 CH i 15 CH).

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego - białożóty nalot pokrywający tylną część języka, niesmak i uczucie kwasu w ustach, niestrawność, wymioty, nudności zmniejszające się pod wpływem wymiotów, biegunki z oddawaniem stolca w małych kawałkach, zaparcia z niemożnością oddania stolca, odbijanie się zjedzonym pokarmem, palenie w żołądku, senność poposiłkowa, czkawka (lek stosowany w potencji 5 CH lub 9 CH).

Wymioty - po przejedzeniu lub błędach dietetycznych, wymioty przynoszące choremu ulgę. Występują u osób szczupłych, drażliwych, nerwowych, autorytarnych, nie znoszących sprzeciwu, nadużywających używek, o ciemnej karnacji (lek stosowany w potencji 5 CH lub 9 CH).

Biegunka - współistnieje z wymiotami, występuje po przejedzeniu, z częstym parciem, które zazwyczaj jest nieskuteczne, oddawanie stolca w małych kawałkach (lek stosowany w potencji 5 CH lub 9 CH).

Wzdęcia - żołądek jest rozdęty, wrażliwy na ucisk. Występują u pacjentów skłonnych do zaparć i niestrawności (lek stosowany w potencji 5 CH lub 9 CH).

Niewydolność wątroby - wątroba jest powiększona. Chory nadużywa tytoniu, kawy i alkoholu.

 

Kliknij i przeczytaj więcej na temat doboru leku homeopatycznego.

 

Skład.

Nux vomica 9 CH, laktoza jednowodna, sacharoza.

 

Dawkowanie.

Lek stosowany jest zazwyczaj 2 - 3 x dziennie po 5 granulek ale lekarz lub farmaceuta może ustalić inne dawkowanie.

 

Przeciwwskazania.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

 

Działanie niepożądane.

Nieznane.

 

Interakcje.

Brak. Lek może być stosowany z innymi lekami homeopatyczymi lub alopatycznymi. 

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania.

W związku z obecnością laktozy, lek nie powinien być przyjmowany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją glukozy, niedoborem laktazy czy upośledzonym wchłanianiem glukozy.

W związku z zawartością sacharozy, lek nie powinien być zażywany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharozy bądź izomaltazy czy uspośledzonym wchłanieniem glukozy.

 

Producent.

Boiron

 

Sposób zażywania leku jednoskładnikowego.

Kliknij tutaj

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: