Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

 

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 19:00

Sobota: 9:00 - 15:00

 

Kontakt:

e-mail:info@homeoapteka.pl

tel. 537 290 137

 

Nr konta:

Idea Bank

48 1950 0001 2006 0008 6520 0002

 

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie | Biuro Karier ...

Udostępnienie danych w ramach Platformy Rejestrów Medycznych ...

 

Boiron Natrum muriaticum 15 CH 4 g

12.95
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny

Producent: Boiron

Opis produktu Boiron Natrum muriaticum 15 CH 4 g

Lek ma szerokie działanie terapeutyczne i stosowany jest w leczeniu różnych chorób.

Opis leku uwzględnia wybrane wskazania, w których lek jest stosowany w leczeniu homeopatycznym. Ma on charakter informacyjny i nie zastępuje wizyty lekarskiej ani konsultacji farmaceutycznej.

 

Wybrane wskazania leku:

Depresja - u pacjentów zamkniętych w sobie, smutnych, ze skłonnością do płaczu (raczej w samotności), zniechęconych na skutek doznanych zmartwień lub rozczarowań, obojętnych na otoczenie i nie przyjmujących pocieszenia.

Niedokrwistość - spowodowana przewlekłymi krwawieniami np. obfite miesiączki. Niedokrwistość objawiająca się bladością, wrażliwością na zimno, silnym pragnieniem. Najczęściej dotyczny to niedokrwistości niedobarwliwej mikrocytarnej (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Okres rekonwalescencji - po ostrych, silnie osłabiających chorobach, zwłaszcza gdy w ich przebiegu doszło do znacznej utraty płynów organicznych (biegunka, poty, krwawienia itp.) prowadzącej do odwodnienia, wychudzenia, osłabienia. U dzieci lub młodzieży po przebytej odrze lub krztuścu lek należy podawać w drugiej kolejności po Tuberculinum, w celu przyśpieszenia powrotu do prawidłowej masy ciała i wyrównania zmian w sposobie zachowania (lek stosowany w potencjach od 9 CH - 30 CH).

- Okres dojrzewania - zaburzenia wzrostu u dzieci; zaburzenia czynności tarczycy okresu dojrzewania, objawiające się tachykardią, wychudzeniem, silnym pragnieniem, rozdrażnieniem i osłabieniem; insulinozależna cukrzyca młodzieńcza; białkomocz ortostatyczny okresu dojrzewania (lek stosowany w potencjach 9 CH - 30 CH).

Zespół napięcia przedmiesiączkowego - lek stosowany w potencji 15 CH lub 30 CH.

Opryszczka - okołowargowa pojawiająca się po przebytych, ostrych chorobach gorączkowych lub po ekspozycji na słońcu; opryszczka okolic odbytu.

Pokrzywka - występuje pokrzywka powysiłkowa, wywołana intensywnym wysiłkiem fizycznym z obfitymi potami oraz pokrzywka wywołana przebywaniem na słońcu. Lek należy zażywać 1 - 3 x w tygodniu, razem z Apis lub Urtica urens.

 - Wyprysk - na granicy owłosionej skóry głowy.

Alergia - choroby alergiczne nosa i zatok oraz nawracające zapalenia nosogardła z naprzemiennym występowaniem stanu nieżytowego i suchości błon śluzowych. Nieżyt pojawia się nagle, występuje obfity surowiczy wyciek z nosa i obfite łzawienie. Objawy nasilają się około godziny 10 rano i zmniejszają w południe. U dzieci nawracające zapalenia nosogardła są wywołane zmianami pogody i często występują podczas pobytu nad morzem (lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH).

Astma - lek stosowany w potencji 9 CH lub 15 CH.

Przemęczenie - zarówno fizyczne jak i umysłowe. Występuje u studentów w okresie egzaminów. Charakteryzuje się pulsującymi bólami głowy, które nasilają się pod wpływem ciepła, tachykardią, wywołaną najmniejszym wysiłkiem fizycznym, bólami w okolicy lędźwiowej i wychudzeniem (lek stosowany w potencjach od 9 CH - 30 CH).

Trądzik - wielopostaciowy, znajdujący się głównie na czole.

Zaparcia - uporczywe zaparcia z oddawaniem twardych mas kałowych u osób z nieprawidłowym łaknieniem soli i zaburzeniami gospodarki wodno - elektrolitowej z nadmiarem lub brakiem pragnienia (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego - dolegliwości dyspeptyczne przebiegające z osłabieniem (lek stosowany w potencjach od 5 CH - 15 CH).

 

Kliknij i przeczytaj więcej na temat doboru leku homeopatycznego.

 

Skład.

Natrum muriaticum 15 CH, laktoza jednowodna, sacharoza.

 

Dawkowanie.

Lek stosowany jest zazwyczaj 1 - 2 x dziennie po 5 granulek ale lekarz lub farmaceuta może ustalić inne dawkowanie.

 

Przeciwwskazania.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

 

Działanie niepożądane.

Nieznane.

 

Interakcje.

Brak. Lek może być stosowany z innymi lekami homeopatyczymi lub alopatycznymi. 

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania.

W związku z obecnością laktozy, lek nie powinien być przyjmowany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją glukozy, niedoborem laktazy czy upośledzonym wchłanianiem glukozy.

W związku z zawartością sacharozy, lek nie powinien być zażywany przez osoby z rzadką, wrodzoną nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharozy bądź izomaltazy czy uspośledzonym wchłanieniem glukozy.

 

Producent.

Boiron

 

Sposób zażywania leku jednoskładnikowego.

Kliknij tutaj

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: